Dnes už asi není moc lidí, kteří by nebyli minimálně jednou u moře. Jsou pak takoví, kterým se to zalíbilo a jezdí tam stále. Pak jsou tu ti druzí, kteří tím nijak uneseni nebyli a zůstávají raději doma. Za ušetřený obol si pořídili bazén s mořskou vodou a jsou pěkně v klidu ve svém. Takový bazén ovšem vyžaduje jistou péči. Když máme slanou vodu, je to o to zajímavější. Protože jsme si jistě koupili i salinátor a vyrábíme si svůj plynný chlor. Inu, proč ne. Je to rozhodně lepší než chlor klasický. Ale my opustíme výrobu chloru a také slanou vodu a podíváme se na bazén podrobněji.
Zaměříme se na jeho dno, kde je vlastně všechno, co jsme nezachytili síťkou my, nebo to nezachytila filtrace. Obvykle jde o mikroprach, který se tam dostává jednak větrem, a jednak na našem těle, hlavně na nohách. Ve velké většině případů ho ve vodě zase tak moc nevidíme, protože bývá rozptýlen. Ale schválně se podívejte po ránu, nebo po dni kdy v bazénu nikdo nebyl. Zajisté uvidíte na dně to, co je jinak ve vodě. A co tam zcela určitě nechceme ani omylem. Toho je potřeba se zbavit. Ale jak? Hadra nám nepomůže, protože sice část prachu zachytí, ale zbytek opět pouze rozptýlí, takže další den to tam bude zase.
Je třeba jít na to s technikou a to vysavačem. Ne abyste popadli ten z obýváku a pokoušeli se s ním o nějakou manipulaci. To by skončilo asi nezdarem. Musíte si pořídit vysavač podvodní, tedy bazénový, a to se vším všudy. Zda zvolíte ruční, nebo automatický je jen vaše věc. V každém případě k němu budete potřebovat také hadice k bazénovému vysavači, které byste si měli zakoupit přímo s výrobkem. Pokud si nebudete vědět rady, tak se ptejte přímo prodejce. Ten vám jistě rád poradí, co všechno, který vysavač umí a kolik byste do něj měli investovat. A nehledejte nikde na internetu, ale klikněte na odkaz v tomto článku.