Krátce po sametové revoluci se mohli mladí branci v naší zemi rozhodnout, zda namísto vojenské služby absolvují službu v civilu v nemocničním zařízení. Bylo to výhodné zejména v tom, že nemuseli opouštět své domovy, absolvovat vojenský výcvik a zažít šikanu a podobné nepříjemnosti. Služba v nemocnici však také mnohdy nebyla zrovna procházkou růžovým sadem. Mnozí se tu setkávali se smrtí a s těžce nemocnými pacienty, kteří byli odkázáni na lékařskou péči a trávili mnoho času na lůžku.
Dlouhodobý pobyt na lůžku však přináší jistá úskalí, zejména v podobě proleženin, takzvaných dekubitů. Jde o odumírající tělesné buňky pokožky, vaziva a svaloviny, které nejsou dostatečně prokrvené a okysličené. Dekubit také nepříjemně zapáchá, protože dochází k jeho rozkladu, a je to zároveň nebezpečný jev, který může zasáhnout organismus a vyvolat závažnou celkovou sepsi.
S dekubvity se také setkáváme u osob odkázaných na invalidní vozík. Dlouhé sezení na jednom místě bez možnosti přesednout si a změnit polohu je v tomto případě bohužel velmi časté, a abychom dekubitům předcházeli, musíme na to jít jinak. Například vhodným antidekubitním sedákem libelladesign.cz.
Antidekubitní podložky a sedáky jsou zhotovené speciální technologií, která umožňuje i dlouhodobé zatížení hýždí. Materiál umožňuje lepší prokrvení tkání a nezpůsobuje takové potíže, jako běžné molitanové či polyuretanové sedací podložky.
Sedáky je možno využívat každý den a velmi snadno se také udržují v čistotě. Zajišťují tak dlouhodobý komfort zejména lidem upoutaným na invalidní vozík, a nejen to, sedák lze využít i pro zdravé osoby, nebo pro situace, kdy potřebujete vykonávat sedavá zaměstnání s mnohahodinovou psychickou zátěží. Sedák poslouží i při manuální činnosti v domácnosti při různých opravách elektroinstalace, čištění odpadů, pokládce podlahových krytin atd.