Když se lidé dozví, že k nim chce zavítat vzácná návštěva, například přátelé ze zahraničí, s nimiž se dlouho neviděli, obvykle začnou přemýšlet nad tím, jak zorganizovat generální úklid domácnosti. Začnou postupně umývat okna a svítidla, důkladně vyčistí obklady a dlažbu v koupelně, a budou leštit nábytek, že bude vypadat jako nový. Na závěr vyluxují koberce, a za odměnu si s dobrým pocitem dopřejí šálek kávy, který si vypijí u konferenčního stolku.
Jenže při pohledu na koberec jim bude připadat, že je takový podivně zbarvený, jakoby do šeda, a že ta šedavá barva není všude, že je jen tam, kde se nejvíce chodí. Začnou pak koberec blíže zkoumat a uvědomí si, že je na jeho povrchu nalepený mastný film. Vezmou do ruky navlhčený hadřík, například utěrku z mikrovlákna nebo švédskou utěrku, párkrát s ní přejedou po koberci a z jeho hlubin se vynoří chuchvalce mastného prachu.
Společně s tím se ale z koberce rozvíří nepříjemný zápach, který připomíná žluklé máslo, anebo spíše týden nošené, silně propocené ponožky. Tomu se ale nemůžete divit, protože po koberci nejčastěji chodíme bosí nebo v ponožkách, a odtud se na jeho vlákna snadno přenáší náš pot. Ten ale chutná bakteriím, a pokud se k tomu přidá i rozptýlená mastnota z přípravy pokrmů, máme tu dokonalý mastný povrch, se kterým si běžný vysavač neporadí.
Tímto vám chceme naznačit, že na čištění vlněných koberců, anebo jakýchkoli jiných textilních materiálů na podlaze, nestačí sáčkové vysavače, musíte koberec podrobit důkladnějšímu čisticímu procesu, nejlépe osvědčeným a dobře recenzovaným strojem Rotovac. Čisticí stroje si poradí i se silným znečištěním včetně různých skvrn a samozřejmě odstraní i nežádoucí zápach. Nebudete se pak zdráhat pozvat si na návštěvu kohokoli, i kdyby to měl být třeba váš oblíbený filmový herec nebo sportovec. S čistým kobercem si ostudu rozhodně neuděláte.